Czy można uzależnić się od wybielania zębów Warszawa? Czy można uzależnić się od wybielania zębów Warszawa?

Czy można uzależnić się od wybielania zębów Warszawa?

  • -

Czy można uzależnić się od wybielania zębów Warszawa?

Śnieżnobiały uśmiech to ozdoba każdego człowieka. Nadaje on wdzięku, wpływa na lepszy odbiór przez innych, a często podnosi samoocenę takiej osoby. Wciąż dążmy do białego efektu zębów. Czy można więc uzależnić się od wybielania zębów? Eksperci twierdzą, ze tak i nazwali tę chorobę uzależnienia bleachoreksją.

Czym jest bleachoreksja?  To nieustanne myślenie o wybielaniu zębów niezależnie od metody. Jest to nałóg podobny do palenia papierosów, picia kawy, jedzenia słodyczy. Osoba cierpiąca na bleachoreksję nieustannie dąży do  rozjaśnienia zębów, ponieważ uważa, że biel zębów jest wciąż niesatysfakcjonująca. Rzeczywiście taka osoba osiągnęła już najjaśniejszy kolor swoich zębów. Ludzie będący w takim nałogu bez skutku poddaje się setkom zabiegów lub stosują domowe preparaty. Zbyt duża ilość stosowanych kosmetyków bądź zabiegów może doprowadzić do dużej nadwrażliwości i podrażnień dziąseł.

Dążąc do idealnego uśmiechu należy wykonywać wszystkie zabiegi  z głową. Nie należy stosować preparatów na własną rękę, które rzeczywiście nie przynoszą żadnych rezultatów. Piękny uśmiech ma być powodem do uśmiechania się, podnoszenia samooceny takiej osoby. Niechcianym odczuciem jest zaprzątanie sobie głowy jeszcze bielszym uśmiechem.

Zależy zwrócić uwagę na fakt, że przebarwienia będą powstawały zawsze. Mimo wykonanego zabiegu jego efekt może zostać skrócony przez produkty, które spożywa się na co dzień.  To właśnie one powodują odkładanie się barwika na zębach wnikając też w jego strukturę. Zęby należy wybielać z rozsądkiem i według zaleceń. Standardowy zabieg wybielania zębów Warszawa może odbywać się średnio co 3-4 miesiące.  Zęby powinny być zawsze wybielane przez specjalistów w tej dziedzinie, którzy zawsze rzetelnie doradzą pacjentowi i wskażą odpowiednią drogę ku śnieżnobiałemu uśmiechowi.