wybielanie zębów warszawa wybielanie zębów warszawa

Choroby dziąseł

  • -

Choroby dziąseł

Choroby dziąseł okazują się największym zagrożeniem dla naszego uzębienia. Nieprawidłowa higiena jamy ustnej prowadzi do tego, że zaczynają się problemy z zębami oraz dziąsłami. Czy wiedziałeś, że problemy z dziąsłami posiada już, co drugi dorosły oraz co trzeci nastolatek? Szukasz najlepszej metody na śnieżnobiały uśmiech? Wybierz wybielanie zębów Warszawa w White&Beauty!

Skłonność do chorób dziąseł może być dziedziczona. Zapalenie dziąseł wywoływane jest przez bakterie. Jeśli nasze dziąsła stają się zaczerwienione, a podczas szczotkowania krwawią, powinno być to dla nas sygnałem, że powinniśmy udać się do stomatologa.

Bakterie znajdujące się we wnętrzu jamy ustnej w połączeniu ze śliną i resztkami jedzenia powodują powstawanie płytki bakteryjnej. Osadza się nie tylko na zębach, lecz również na linii dziąseł. Nawet nieprawidłowe mycie zębów przez 3 dni może doprowadzić do tego, że dojdzie do zapalenia dziąseł. Jeśli powstała infekcja jest nieleczona, może również dojść do infekcji przyzębia, a w najgorszym przypadku do paradontozy.

Pamiętać należy o tym, że nie należy lekceważyć powstającego osadu nazębnego, z którego następnie powstaje kamień. Wiele chorób może przyczynić się do powstawania zapalenia dziąseł. Mogą być nimi cukrzyca, białaczka, bulimia czy też zmiany hormonalne występujące u kobiet w ciąży. Osoby, które są narażone na tego rodzaju choroby, powinny myć zęby przy użyciu miękkiej szczoteczki, co najmniej dwa razy dziennie. Bardzo ważne jest, aby regularnie używać nici dentystycznych oraz delikatnych past ziołowych. Dobór odpowiedniej pasty jest niezwykle istotnym elementem, jeśli chodzi o zapewnienie prawidłowej higieny jamy ustnej. Lekarz dentysta może również polecić nam jedną z past zapobiegających paradontozie. Regularne wizyty u stomatologa pomogą rozwiać wszelkie wątpliwości.

Warto zaznaczyć, że choroby dziąseł to nie to samo, co paradontoza. Zapalenie dziąseł jest w pełni wyleczalne. Wszystko zależy od tego jak szybko rozpoznamy problem oraz udamy się z nim do stomatologa. Zapalenie najczęściej rozwija się stopniowo, a kiedy nasze dziąsła chorują, cierpi na tym cały nasz organizm. Bakterie wywołujące zapalenie mogą przedostać się nawet do naszego krwiobiegu.

Wybielanie zębów Warszawa tylko z White&Beauty!