wybielanie zębów warszawa wybielanie zębów warszawa

Bruksizm

  • -

Bruksizm

Wybielanie zębów Warszawa White&Beauty to doskonały wybór! Sprawdź nas! Prowadź zdrowy tryb życia oraz dbaj o stan swoich zębów. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat bruksizmu lub innych problemów związanych z zębami oraz higieną jamy ustnej?

Czym jest bruksizm?

To schorzenie, które dotyka coraz większej ilości osób. Jedną z pierwszych objaw jest zgrzytanie, szczególnie w nocy. Zdarza się, że niektóre osoby mogą to robić również w ciągu dnia. Pacjenci mogą być zupełnie nieświadomi, że zgrzytają zębami. Choroba ta doprowadza do rozchwiania zębów w szczęce i żuchwie.

Czy wiedziałeś, że bruksizm może doprowadzić do przewlekłych bólów głowy? Nie należy wstydzić się tego, że możemy zgrzytać zębami. To problem społeczny, którego nie należy lekceważyć.

Przyczyny

Dokładne przyczyny nie są znane. Jak w przypadku innych chorób może być to nadmierny stres czy też posiadane wady zgryzu. Siły wytwarzane przez osoby z tym problemem mogą być nawet 10 razy większe niż u zdrowych osób. Kość i tkanka dziąseł może ulec nawet całkowitego zniszczeniu. Odczuwany ból jest tępy, głęboki i promieniujący. Dopiero wtedy zaczynamy szukać pomocy. Nadmierne zgrzytanie może mieć naprawdę duże konsekwencje.

Jak wygląda leczenie?

Dobry lekarz stomatolog będzie w stanie ocenić, w jakim stanie znajdują się nasze zęby. Ulegają ścieraniu, dochodzi do pęknięcia szkliwa oraz uszkodzenia zębów i uzupełnień znajdujących się w nim. Najlepiej jest wyeliminować przyczynę problemu. Najczęściej stosowane są szyny relaksacyjne, czyli przezroczyste nakładki, które mocuje się na zęby w nocy, które uniemożliwiają dalsze zaciskanie zębów.

Tylko dokładne określenie przyczyny zgrzytania pozwoli na skuteczne leczenie. Innym zaleca się długie spacery czy też słuchanie relaksującej muzyki.

Leczenie bruksizmu to wieloetapowy proces. Bardzo ważne jest żebyśmy współpracowali z danym stomatologiem. Może okazać się, że będziemy potrzebować konsultacji z neurologiem lub psychologiem. Uzależnione jest to od tego, czy nie chorujemy również na inne przewlekłe dolegliwości.

Wybielanie zębów Warszawa w salonie White&Beauty to strzał w dziesiątkę! Tylko z nami będziesz miał pewność, że Twój uśmiech będzie śnieżnobiały. Zapoznaj się z naszą ofertą wybielania zębów, która jest na wyciągnięcie ręki. Pamiętaj o regularnych wizytach u stomatologa!