Biały uśmiech a szminki do ust Biały uśmiech a szminki do ust

Biały uśmiech a szminki do ust

  • -

Biały uśmiech a szminki do ust

Szminki, błyszczyki i różnego rodzaju pomadki to kosmetyki, których  nie może zabraknąć  żadnej kobiecie. Codzienny make-up skupia się na podkreśleniu jej walorów za pomocą rozmaitych kosmetyków, a w tym także ust. Badania przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych wykazują, że każda kobieta przez całe swoje życie zjada około 1-8 do 4 kilogramów szminki. Następuje to w momencie spożywania posiłku, picia napojów, malowania ust.

Kosmetyki składają się ze ogniw chemicznych oraz dużych ilościach pigmentu oraz barwników, które odpowiadają za kolor takich wyrobów. Niewielka ilość kobiet zdaje sobie sprawę w faktu, iż spożywa tak wielką ilość szminki podczas swojego życia oraz jak takie kosmetyki wpływają na biel zębów.

Nie tylko jedzenie i napoje powodują przebarwienia nazębne, ale również kosmetyki. Szminki zawierają znaczącą ilość barwników i pigmentów, które tak jak barwniki spożywcze wchłaniają się w strukturę zębów powodując ich przebarwienia. Zęby są zbudowane z mikro porów, przez które wchłaniane są wszystkie barwinki dostarczane do jamy ustnej.

Jeżeli chcesz zapisać się na laserowe wybielanie zębów Warszawa lub jesteś tuż po, pamiętaj, aby zaprzestać nanoszenia kosmetyków barwiących na usta, gdyż te z łatwością dostają się do wnętrza jamy ustnej.

Podczas zabiegu wybielania zębów przebarwienia zębów są utlenianie dzięki żelowi organicznemu, na który działa lampa aktywująca działanie substancji. Po takim procesie pory w zębach są poszerzone i z łatwością do zębów przenikają barwniki wraz ze śliną. Dlatego przez okres około siedmiu dni po zabiegu należy stosować białą dietę. Jest to okres, w którym kolor zębów stabilizuje się, a pory stopniowo zamykają się. W tym czasie oprócz produktów zawierających intensywne zabarwienie, napojów czy papierosów powinno się także unikać szminek, pomadek czy innych kosmetyków do ust. Alternatywą jest zamiana produktów kosmetycznych z pigmentami na te bezbarwne, np. na wazelinę.